Jak napisać dobry artykuł?

Może na wstępie co to jest artykuł.

Artykuł jest to dłuższa wypowiedź, w której są poruszane różne sprawy. Wpis przekazuje nam informacje i przekazuje jakiś określony pogląd.

Jak pisać, żeby przyciągnąć odbiorcę?

Pisząc artykuł, posługujemy się schematem, który wcześniej powinniśmy mieć ustalony. Pomoże nam to z łatwością napisać dobry tekst, który będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje, które chcemy przekazać naszym czytelnikom.

Tworzenie tekstu nie powinno być chaotyczne. Pisanie tekstu pod wpływem natchnienia może spowodować czytelnikom trudności z czytaniem. I zniechęcić ich do dalszego pozostania przy artykule.

Często zdarza się tak, że zaciekawi nas nagłówek pewnego artykułu. Jesteśmy chętni przeczytania go. Po wejściu w niego okazuje się, że tekst jest ciężki. Najczęściej taki artykuł nie zostaje przez nas doczytany i po prostu zamykamy stronę.

Artykuły sponsorowane, które są chętnie czytane przez odbiorców to te, które są napisane czytelnie. Nie są napisane ciągłością. Są krótkie, ale treściwe.

Zapraszam do przeczytania artykułu na temat —> Co to jest artykuł sponsorowany?

Pisanie tekstów może wydawać się trudne i skomplikowane, jednak wcale takie nie jest. Ważne, by posługiwać się zasadami, aby nasz tekst był estetyczny, ale również wartościowy i przydatny dla czytelników.

Więc jak napisać dobry artykuł?

 1. Długość tekstu Trzeba zastanowić się nad długością tekstu. Tekst nie powinien być krótki, ale też nie powinien być zbyt długi. Jego długość zależy od tematu, na który piszemy, w jakim miejscu będzie publikowany i np. ile czasu możemy poświęcić na niego. Długie teksty zniechęcają czytelników.
 2. Wygląd artykułu Tekst powinien wyglądać atrakcyjnie. Dodatkiem, który sprawi, że nasza praca będzie wyglądała lepiej, będzie umieszczanie np. śródtytułów. Jest to element ułatwiający czytanie. Dodatkowym atutem będzie wplatanie w naszą pracę np. zdjęć.
 3. Prostota Napisanie tekstu, który jest jasny i konkretny sprawi, że czytelnik będzie zadowolony. Stosowanie krzykliwych nagłówków, a nie danie tego samego w tekście spowoduje, że możemy stracić czytelników.

Napisanie dobrego artykułu trzeba zaplanować jak to zrobić?

 1. Na wstępie przemyśl swój temat.
 2. Zgromadź informacje, dane, opinie, które będziesz mógł wykorzystać w swoim tekście.
 3. Podawaj tylko prawdziwe informacje, nigdy nie kłam.
 4. Zawsze pamiętaj o czytelniku.
 5. Napisz tekst logicznie i czytelnie.
 6. Pamiętaj o podziałach na artykuły, korzystaj ze śródtytułów.
 7. Nie zapominaj o zasadach ortografii, gramatyce i zrozumiałej wypowiedzi.

Jak powinien wyglądać poprawnie napisany artykuł?

Poprawnie i czytelnie napisany artykuł musi składać się z następujących części:

 • Tytuł– powinien być przyciągający, zaintrygować czytelnika i od razu informować, o czym będzie dana treść.
 • Wstęp– powinno się napisać kilka słów o dalszej części artykułu, można również postawić tezę.
 • Rozwinięcie- ta część jest najważniejsza, tutaj argumentujemy, podajemy przykłady. Opisujemy wszystko, co chcemy przekazać naszym czytelnikom.
 • Zakończenie– jest to część, w której podsumowujemy, wyciągamy wnioski.

Pisanie dobrych artykułów:

Napisanie dobrego artykułu może zająć nam chwilę czasu. Samo ułożenie planu już nam chwilę pochłania. Pisanie tekstów powinno wymagać od nas jakiejkolwiek wiedzy, doświadczenia i zaangażowania.

Dobre teksty są spowodowane ciężką pracą i poświęconym czasem. Możemy skorzystać z pomocy, jakimi są artykuły, e-booki czy webinary, które pomogą nam się zagłębić w tematykę pisania dobrych i przyciągających artykułów.

Pisanie dobrych tekstów spowodowane jest praktyką i ciągłą nauką. Nieustanne pisanie, zapoznawanie się z treściami innych twórców przyniesie nam ogromne korzyści.

Zapraszam do przeczytania artykułu na temat —> Jak zbudować zaplecze seo

Co spowoduje, że czytelnik z nami zostanie?

Cały czas należy pamiętać, aby artykuł nie był zawiły i miał unikatową treść. Warto tworzyć treści, które mają jakąś wartość.

Tworząc stronę, należałoby najpierw rozeznać się, o czym chcemy informować naszych odbiorców, dowiedzieć się, o czym czytelnicy chcą być informowani.

Na naszą niekorzyść wypada tworzenie strony, która miałaby w sobie wszystko. Niestety chaos nie jest korzystny.

Najlepiej tworzyć teksty, które będą takimi, jakie sami byśmy chcieli przeczytać i dowiedzieć się w zwięzłej formie konkretów.

Ćwiczeniem w dobrym pisaniu, jest ciągłe pisanie.

Pamiętajmy, że piszemy dlatego, że mamy do tego jakieś zamiłowanie. Jak wyżej wspomniane pisanie na siłę, nie przyniesie nam żadnych korzyści i długo nie utrzymamy się na górze. Nasze prace spadną nisko i ciężko będzie wybić się z powrotem.

Pisanie artykułów, w jakimś stopniu opowiada o nas. Jeśli chcesz być szanowanym copywriterem, pisz tak, aby chciano do Ciebie wracać. Tworzenie czegoś, co nie wnosi nic, nie dostarcza poszukiwanych informacji przez czytelnika, jest stratą czasu.

Podsumowanie- jakie powinno być?

Podsumuj artykuł tak, aby czytelnik zechciał skorzystać z Twoich porad, zakupić opisywany produkt czy udać się na zabieg. Jeśli sprawisz, że ktoś skorzysta z porad, wskazówek, przyniosą mu one oczekiwany efekt, wróci i zostanie na dłużej.

Zapraszam do przeczytania artykułu na temat —> Jak zostać copywriterem? oraz Co to jest pozycjonowanie on- site oraz off- site?